Velké trable v Blizzardu

  Blizzard    Grandmasters    kontroverze   

Při procházení informací ohledně posledních událostí hýbajících světem Blizzardu se člověk probírá spoustou hnoje, plivání špíny, nekonečného množství obrázků o tom, jak lidé mažou Battle.net účty, ruší WoW předplatné a mnoho dalších věcí. V této nekonečné záplavě nepodstatných informací pak zanikají ty důležité.

 

Zcela náhodou při procházení Twitteru jsem narazil na Tweet Jasona Schreiera o chystaném Blizzconu. Jason mívá velmi dobré zákulisní informace nejen od Blizzardu a nebojí se je publikovat. Například kniha jím napsaná Kniha Krev, pot a pixely budiž důkazem (doporučuji koupit!).

Blizzard chystá na letošní Blizzcon hodně velkých oznámení, aby napravil PR katastrofu z loňského roku. Ale tento debakl to bezesporu zastíní.

Spousta lidí mu začala klást různé otázky. Jedním z nich byl i uživatel Kody Robison, který se ptal, zda ban, odebrání peněžní prémie a vyhození moderátorů byl požadavek nějakého pohlavára z Číny, nebo se jednalo přehnanou reakci středního managementu v Blizzardu. Dostalo se mu od Jasona této odpovědi:

Zeptal jsem se na to několika lidí z Blizzardu. Jeden z nich mi řekl, že stanovisko Blizzardu je nenechat nikoho ukrást přímý přenos pro předávání politických zpráv. Ať už jsou to podporovatelé Hong-Kongských protestujících, podporovatelů Trumpa, nebo kohokoliv jiného. Je těžké věřit, že si nebyli vědomí, jak tohle může dopadnout.

Na což reagoval uživatel s přezdívkou woedenaz: "Je těžké uvěřit, že vyhodili dva nevinné komentátory. Ti byli taktéž zabanovaní na Overwatch" a připojil k textu i zdánlivě dojemné video brečícího M. Yee, jednoho z vyhozených komentátorů.

Načež se objevuje velmi zajímavá reakce od Lance Rodriqueze. Ten ve svém Tweetu tvrdí:

Je přeložená informace, že komentátoři řekli Blitzchungovi "OK, řekni si svých osm slov, pak už se o tom nebudeme bavit." Komentátoři o tom dopředu věděli.

Těmito informacemi nejspíš disponoval i Blizzard, když rozhodoval o osudu Blitzchunga. Ten nejspíš komentátory dopředu upozornil na to, že podobné prohlášení chystá. Oba komentátoři, vědomi si hrubého porušení pravidel a z toho vycházejících postihů, s tím souhlasili. Najednou se původní obraz tří nevinných obětí Blizzardí čistky začíná rozpadat před očima. S čím se dá souhlasit je, že to Blizzard s tresty výrazně přehnal. Dost možná by stačila pokuta v řádech nižších tisíců dolarů, čímž by dal jasně najevo, že podobné zprávy do jejich oficiálních a podporovaných přenosů nepatří. V takovém případě by si hráči s velkou pravděpodobností další politickou agendu rozmysleli. Dal by tím zároveň najevo Číně, že proti podobným zprávám bude bojovat. Mohla to být Win-Win situace. S velikou pravděpodobností by se toho nechytli jak diváci, tak zaměstnanci Blizzardu, kteří dokonce překrývají nápisy "Think Globally" a"Every Voice Matters" na piedestalu sochy orka stojícího před kalifornským ústředím.

fd5nbmy8jt_0fcfe00c559cac5787f7c5616ebebdd90d552ca6_1570795302_326.png

Čína je nechvalně proslulá porušováním základních lidských práv, kterých si (zatím) na západě vážíme, nebo nárokováním si území, které jí nepatří. Blizzard je obviňován z toho, že udělal úlitbu a podvolil se čínskému režimu. Celé situaci navíc vůbec nepomohla oficiální odevza čínského Hearthstone, respektive Tencentu.

Jsme velice rozzlobeni a zklamáni z toho, co se stalo minulý víkend. Protestujeme proti tomu, že hráč vyjádřil politický postoj na jedné z našich akcí. Jako vždy budeme za každou cenu bránit pýchu a důstojnost Číny.

Je těžké celou situaci nějak uzavřít a postavit se na jednu, či druhou stranu barikády. Ale bude zajímavé sledovat, kam až celá situace bude eskalovat a jak se bude Blizzardu dařit minimalizovat napáchané škody.


Chcete si povídat o Hearthstone? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

Diskuze

Hepy 13.10.2019 15:57

Reakce Blizzardu byla možná přehnaná a mohlo se to řešit jinak. Ale pokud si chce zachovat nestrannost, tak nevidím důvod proč je za to obviňovat. Nemyslím si že do e-sportu jako takového patří politika a měli by se tam řešit podobné věci. Ve sportu jako takovém se podobné věci taky neřeší. Házení špíny na Blizzard je taky od věci v tomhle případě je společnost poškozena zneužitím živého přenosu k vyjádření politického názoru aniž by došlo k předchozí domluvě.
Na podobné vyjádření si mohl najít jiné místo, mohl se vyjádřit na youtube, twitteru prostě všude kde by ho zajisté jeho fanoušci vyslechli, je spousta možností jak své "poselství" mohl šířit. Tímhle ublížil sobě v podobě banu přišel o výhru a lidé přišli o zaměstnání bylo to zbytečný a situaci která je v Číně to nijak nepomohlo.

Frajda#2225 13.10.2019 17:08

KOMUNISTO!!!

Django 14.10.2019 12:27

Frajda#2225
Co je na tom komunistického? To, že byly vyhození za porušení firemní politiky?
Věřím, že nebrání svým zaměstnancům mít a sdílet své názory ........ ovšem ať to nedělají na přímém přenosu z E-Sportu nebo ty si snad myslíš, že toto by se mělo řešit na sportovních akcích a olympiádách ?

godlike 15.10.2019 14:52

Frajda#2225 Kdyby tohle udělal kdekoliv na sportovní akci letěl by jak špinavé prádlo

Pro napsání komentáře musíte být přihlášený.
Přihlásit se
nebo
Zaregistrovat nový účet