Red Bull Team Brawl

Úvod

Úplne prvý Red Bull Team Brawl sa odohral poslednú sobotu večer, 6. 2., v Red Bull Esports Studiu v Santa Monice. Čo tejto udalosti dodáva na zaujímavosti, je spôsob, akým sa hrá. Tímy sa skladajú z troch hráčov a hrá sa takzvaný Team Sealed Hráči musia spolupracovať a predávať si karty tak, aby vytvorili čo najlepšie balíky a následne začnú tímové súboje každý proti každému. Ako dopadli?

Formát

Ako to vlastne funguje? Používa sa "seal deck generator" (môžete vyskúšať tu). Každý tím dostane náhodných 240 kariet, z ktorých musia následne postaviť 3 30kartové balíky, pre každého člena jeden. Karty sa medzi sebou v balíkoch nesmú opakovať. Avšak majú na to len 30 minút! Následne sa balíky uzavrú a začnú zápasy. Každý tím ide proti každému, v každom takomto zápase pôjde každý hráč proti každému hráčovi druhého tímu formátu Best Of 1. Skóre tímu sa počíta ako celkový počet výhier každého člena tímu. Dva tímy s najväčším počtom výhier sa dostanú do Grand Finals, kde sa im otvorí nových 240 kariet a oni budú musieť vytvoriť nové balíky špeciálne pre finále. Víťaz tohto tím duelu sa stane šampiónom. Pre lepšiu predstavu vyšlo video s vysvetlením.

Priebeh

Tím Cloud 9 bol na začiatku favoritom tejto udalosti, keďže stavanie balíkov a zručnosti z arén sú základom pre úspech. Bohužiaľ sa ale ukázalo, že otvorili podpriemerný set kariet. Ich prvý zápas proti Archonu prehrali 5-4 a druhý proti Tempo Storm 7-2. Tretí zápas proti Liquidu už nebol potrebný, keďže v tomto čase mal Liquid dosť bodov na postup a Cloud 9 už nemal šancu.

Team Liquid sa dostal do finále porazením Tempo Storm 7-2 a Team Archon 5-4. Silným aspektom prvej časti bol Dogov Rogue, podobný Oil Rogueovi. Prekvapivo s ním vyhral každý zápas prvej časti, teda 6-0.

Ostalo doriešiť, kto bude druhým finalistom, Team Archon alebo Tempo Storm. Toto bol zápas, na ktorý sa viacerí tešili, keďže Firebat hral za Tempo Storm proti svojím bývalím spoluhráčom. Nakoniec dosiahol víťazstva a Tempo Storm postúpili do finále po porážke Archonu 5-4.

Veľké finále bolu trochu sklamaním, Tempo Storm otvorili podstatne silnejší set kariet ako Liquid, čo rýchlo vyústilo v porážku Liquidu 5-1.

Aký je váš názor? Myslíte si, že môžeme očakávať turnaj tohto alebo podobného formátu v blízkej budúcnosti?

Naposledy upravil/a Tetrisek 08.02.2016 v 16:57:04.

Chcete si povídat o Hearthstone? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.